Wybierz język:

Język

Menu

Free Cooling

Niezawodne systemy chłodzenia 

Oferujemy w sprzedaży niezawodne, ekonomiczne i ekologiczne systemy chłodzenia – Free Cooling. Wykorzystuje się je do schładzania wody, która może być użyta w procesach przemysłowych lub systemach klimatyzacyjnych.  Działają one wówczas, gdy temperatura zewnętrzna jest niższa od temperatury wody procesowej. 

Gdzie się sprawdzi? 

Free Cooling znakomicie sprawdza się w firmach produkujących tworzywa sztuczne, takie jak folia, pudełka na kosmetyki, koszyki na zakupy czy rury kanalizacyjne, w zakładach, w których wykorzystuje się wtryskarki i wytłaczarki, w  fabrykach produktów spożywczych i we wszystkich branżach przemysłowych, których działanie wymaga schładzania wody procesowej. 

Alternatywa dla chillerów 

Free Cooling jest bardzo opłacalny, gdyż zużywa znacznie mniej energii niż chiller. W skali roku, w zależności od czynników zewnętrznych, temperatury wody, cen energii, może to dać oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy euro! 

Optymalne warunki dla pracy systemu występują wtedy, gdy różnica między temperaturą wody procesowej, a temperaturą zewnętrzną wynosi  min. 4 st., czyli np.: 

  • temperatura wody procesowej - ok. 15ºC 
  • temperatura zewnętrzna – ok. 11ºC 

Stosunkowo niewielka różnica pomiędzy temperaturą wody a temperaturą otoczenia pozwala na stosowanie Free Cooolingu przez znaczną część roku, a inwestycja zwróci się szybciej niż myślisz.

Chcesz wiedzieć, ile możesz zaoszczędzić? Interesuje Cię zakup systemu Free Cooling? Skontaktuj się z nami. Zaproponujemy Ci atrakcyjne warunki.