Wybierz język:

Język

Menu

Free Cooling

Niezawodne systemy chłodnicze 

Oferujemy w sprzedaży niezawodne, ekonomiczne i ekologiczne systemy chłodzenia – Free Cooling. Wykorzystuje się je do schładzania wody, która może być użyta w procesach przemysłowych lub systemach klimatyzacyjnych. Działają one wówczas, gdy temperatura zewnętrzna jest niższa od temperatury wody procesowej.  

Gdzie się sprawdzi? 

Free Cooling znakomicie sprawdza się w firmach produkujących tworzywa sztuczne, takie jak folia, pudełka na kosmetyki, koszyki na zakupy czy rury kanalizacyjne, w zakładach, w których wykorzystuje się wtryskarki i wytłaczarki, w fabrykach produktów spożywczych i we wszystkich branżach przemysłowych, których działanie wymaga schładzania wody procesowej. 

Alternatywa dla chillerów 

Free Cooling jest bardzo opłacalny, gdyż zużywa znacznie mniej energii niż chiller. W skali roku, w zależności od czynników zewnętrznych, temperatury wody, cen energii, Systemy chłodnicze mogą Ci dać oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy euro!

Optymalne warunki dla pracy systemu występują wtedy, gdy różnica między temperaturą wody procesowej, a temperaturą zewnętrzną wynosi  min. 4 st., czyli np.: 

  • temperatura wody procesowej - ok. 15ºC 
  • temperatura zewnętrzna – ok. 11ºC 

Stosunkowo niewielka różnica pomiędzy temperaturą wody a temperaturą otoczenia pozwala na stosowanie Free Cooolingu przez znaczną część roku, a inwestycja zwróci się szybciej niż myślisz.

Chcesz wiedzieć, ile możesz zaoszczędzić? Interesuje Cię zakup systemu Free Cooling? Skontaktuj się z nami. Zaproponujemy Ci systemy chłodnicze oraz inne atrakcyjne warunki.